Dwa zwycięskie sparingi dla Cartusii 1923 Kartuzy

Maciej Krajewski
ilustr./Cartusia 1923 Kartuzy
W minionym tygodniu piłkarze Cartusii rozegrali dwa sparingi - pierwszy na własnym boisku ze Sportingiem Leźno, a drugi na wyjeździe, z Ogniwem Sopot. W obu przypadkach podopieczni Błażeja Adamusa pokazali świetną formę, wygrywając odpowiednio 3:2 i 5:0.

Pierwszy z pojedynków Cartusia 1923 Kartuzy rozegrała we wtorek 11 lutego na własnym stadionie. Piłkarze musieli nie tylko zmierzyć się z drużyną z Leźna, ale i z trudnymi warunkami. Po silnych opadach deszczu i śniegu bowiem , pomimo wszelkich możliwych zabiegów, na płycie boiska zalegała miejscami woda, utrudniając normalną grę.

Kartuzjanie dość szybko zdobyli przewagę dwóch punktów nad Sportingiem, ale dali sobie też strzelić w odpowiedzi dwa gole, doprowadzając do remisu. Dopiero w końcówce meczu, po celnym strzale z rzutu karnego Marcina Adamkiewicza, kapitana drużyny, gospodarze odzyskali prowadzenie i zakończyli spotkanie wynikiem 3:2. Pozostałe bramki we wtorkowym meczu strzelali: 1:0 Przemek Kuss, 2:0 Filip Ustowski, 2:1 Maciej Młyński i 2:2 Grzegorz Miotk.

W drugim pojedynku tego tygodnia podopieczni Błażeja Adamusa zwyciężyli zdecydowanie pewniej. Podejmując na wyjeździe drużynę Ogniwo Sopot kartuzjanie wygrali wynikiem 5:0, z czego cztery gole padły w drugiej połowie. Pierwszą bramkę spotkania, już w 10. minucie, strzelił Marcin Adamkiewicz, na początku drugiej połowy zaś punktowali Filip Ustowski (52') i Maciej Jankowski (60').

Co istotne w meczu szansę gry dostali juniorzy, którzy to właśnie przyczynili się do tak wysokiej przewagi Cartusii nad Ogniwem. Oliwier Hara i Igor Grzymkowski weszli na boisko, nie dając przeciwnikom taryfy ulgowej. W 75. i 83. minucie odpowiednio młodzi zawodnicy oddali celne strzały na bramkę sopocian, tym samym przypieczętowując okazałe zwycięstwo drużyny z Kartuz nad gospodarzami.