Piękna Wieś Pomorska 2016 - zwycięzcami państwo Stolcowie z Kiełpina

Lucyna Puzdrowska
Teresa i Józef Stolcowie z Kiełpina zwyciężyli w finale konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016. Wieś Smołdzino zajęła trzecie miejsce. L. Puzdrowska, archiwum ODR Kartuzy
W czwartek 13 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego rozstrzygnięto konkurs Piękna Wieś Pomorska 2016. W kategorii wieś zwyciężyła Stara Kościelnica, a w kategorii zagroda państwo Teresa i Józef Stolcowie z Kiełpina. Smołdzino - wybrane najpiękniejszą wsią podczas Dożynek Powiatu Kartuskiego, w finale wojewódzkim zajęło zaszczytne trzecie miejsce.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wieś i zagroda rolnicza. Zwycięzcy etapu gminnego rywalizowali w powiatowym, a zwycięzcy etapu powiatowego zmierzyli się z laureatami wszystkich powiatów w finale wojewódzkim.
W konkursie trwającym od 29 kwietnia do 31 sierpnia 2016 roku wzięło udział 118 wsi oraz 217 zagród z 14 powiatów.
Powiat kartuski reprezentowała wieś Smołdzino w gminie Przodkowo oraz Teresa i Józef Stolcowie z Kiełpina w gminie Kartuzy. Zaprezentowali się fantastycznie, wygrywając etap wojewódzki, a tym samym finał konkursu Piękna Wieś Pomorska 2016. Smołdzino również stanęło na podium, zajmując trzecie miejsce w finale. Sołtysem Smołdzina jest pani Maria Stasik.
Więcej w najbliższy piątek w "Tygodniku Kartuzy", dodatku lokalnym "Dziennika Bałtyckiego".