Świetny występ kartuskich klubów w zapaśniczych mistrzostwach LZS w Sierakowicach

Maciej Krajewski
Zapaśnicy Cartusii zdobyli m.in. 6 złotych medali.
Zapaśnicy Cartusii zdobyli m.in. 6 złotych medali. GKS Cartusia Kartuzy
10 klubów z Pomorza i nie tylko rywalizowało w zapaśniczych mistrzostwach LZS w Sierakowicach. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z powiatu kartuskiego, w tym ekipa GKS Cartusia Kartuzy, która z 10 medalami zajęła 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W sobotę 15 kwietnia w Sierakowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Pomorza LZS w zapasach w stylu klasycznym. Do rywalizacji stanęło 100 zawodników z 10 klubów z całego regionu (i nie tylko).

O bardzo dobrym występie mogą mówić reprezentanci powiatu kartuskiego. Zapaśnicy z GKS Cartusia Kartuzy przywieźli z pobliskich Sierakowic 10 medali, w tym 6 złotych. Najlepiej w swych kategoriach zaprezentowali się Jakub Treder, Filip Leikowski, Stanisław Leoniuk, Dawid Konkel, Dawid Drywa oraz Szymon Treder. Srebrne krążki wywalczyli jeszcze Nikodem Marszałkowski i Korneliusz Żynda, a brązowe medale zdobyli Aleksander Dumst oraz Franciszek Lis.

Owe wyniki przyniosły kartuskiej ekipie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, tuż za zwycięską reprezentacją ZKS Miastko.

Także zapaśnicy żukowskiej Moreny mogą mówić o dobrym występie. Podobnie jak ich rywale z Kartuz zdobyli łącznie 10 medali. Dwa złote krążki wywalczyli Bartosz Ojowski oraz Wojciech Mydłowski. Worek srebrnych medali zapewnili drużynie Gracjan Gawędzki, Jakub Bizewski, Mateusz Felski, Hubert Czerwionka i Szymon Rejowski. Z kolei brąz zawisł na szyjach Oliwiera Leonarczyka, Szymona Trepczyka i Nazara Ravliuka.

Ten bilans przyniósł Morenie 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Tuż za nimi znalazł się jeszcze klub UKS Gryf Kartuzy z 7 medalami. Dwa złote zdobyli Nikodem Kleina i Marcel Pawelczyk, srebro wywalczył Oskar Krzysztofowski, a brąz Hubert Maćkowski, Michał Byczkowski, Wiktor Gliniecki oraz Mateusz Szreder.

Kilka krążków powędrowało też do reprezentantów gminy gospodarzy - KS Kamienica Królewska. Choć w klasyfikacji drużynowej uplasowali się oni na 6. miejscu, warto zaznaczyć, że bardzo dobry występ zaliczyły tu dziewczęta: Hanna Koter wywalczyła złoto, a Julia Stenka i Aniela Zielonka srebro. Poza tym medale powędrowały do chłopców: Marcela Formeli (złoto), Nikodema Czaplewskiego (srebro), Przemysława Grzenkowicza, Andrzeja Kaspruka i Antoniego Labudy (brąz).