Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki rowerowe do 17 km od Żukowa. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 11 - 12 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz pomysłu na wyprawę rowerową w okolicy Żukowa? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Wybraliśmy 5 ciekawych tras. Mają różne stopnie trudności czy odległości, dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 17 km od Żukowa. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe w okolicy Żukowa przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Ścieżki rowerowe w okolicy Żukowa

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 17 km od Żukowa, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 11 maja w Żukowie ma być 16°C. Nie powinno padać. W niedzielę 12 maja w Żukowie ma być 16°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Rowerem przez Gdańsk

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 22,02 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 44 min.
  • Przewyższenia: 27 m
  • Suma podjazdów: 79 m
  • Suma zjazdów: 84 m

PomorskieTrasyRowerowe poleca trasę mieszkańcom Żukowa

Dominująca nawierzchnia:
miejskie drogi rowerowe

Czas potrzebny na pokonanie trasy:
2-3 godziny

Gdańsk zaliczany jest do najlepiej zagospodarowanych polskich miast pod względem infra- struktury rowerowej. Powstające wciąż nowe drogi rowerowe pozwalają na dogodne prze- mieszczanie się pomiędzy poszczególnymi dzielnicami. Z nowej infrastruktury korzystają nie tylko mieszkańcy, ale również turyści, którzy na rowerze odwiedzają największe atrakcje Gdańska, przemieszczając się pomiędzy Oliwą, Wrzeszczem, a Śródmieściem. Warto pamię- tać że rowerem możemy dotrzeć tam, gdzie ruch samochodowy jest zabroniony.
Proponowana trasa wiedzie drogami rowerowymi oraz na kilku odcinkach ulicami bez wy- dzielonego pasa rowerowego. Odbywając proponowaną wycieczkę dotrzeć można do naj- ważniejszych miejsc w Oliwie ((Katedra Oliwska, Park Oliwski), Wrzeszczu (miejsca związane z noblistą Günterem Grassem), Plac Solidarności oraz mniej znane, a bardzo ciekawe Stare Przedmieście i Dolne Miasto. Pominięte zostały zabytki Starego i Głównego Miasta, które ze względu na duży ruch turystyczny najlepiej zwiedzać poruszając się pieszo. Jednak jadąc wydzieloną drogą rowerową wzdłuż ul. Podwale Grodzkie oraz Wały Jagiellońskie cały czas obiekty te mamy na wyciągniecie ręki i w każdej chwili możemy podjechać i zobaczyć z bliska interesujący nas zabytek.

Trasa pochodzi z wydawnictwa "Rowerowe Inspiracje" wydanego przez UMWP

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Wycieczka na bulwar nadmorski w Oksywiu

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 46,3 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 26 min.
  • Przewyższenia: 171 m
  • Suma podjazdów: 1 232 m
  • Suma zjazdów: 1 249 m

Trasę dla rowerzystów z Żukowa poleca Tabrzo

Wycieczka w niedzielne popołudnie na bulwar nadmorski w Oksywiu. Nowiutki bulwar ale właściwie bez sensownego zejścia. Jedyne jakie było zostało zniszczone w czasie lipcowej ulewy. Teraz aby dostać się a bulwar trzeba przejść kilkaset metrów, zejść na plażę i dopiero za około 100 metrów mamy piękny gładki bulwar do nadmorskich spacerów. Kompletnym idiotyzmem jest to, że wydaje się dużą kasę na bulwar spacerowy i nie zapewnia się dostępu do niego od strony portu - w najbardziej sensownym miejscu. OK, rozumiem Marynarka Wojenna i te sprawy, ale wystarczy chcieć!
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Kaszuby, pętla nad kompleksem Jezior Raduńskich

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 54,24 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 27 min.
  • Przewyższenia: 137 m
  • Suma podjazdów: 828 m
  • Suma zjazdów: 849 m

Trasę dla rowerzystów z Żukowa poleca GR3miasto

Mówimy, że kaszubskie szlaki zjeżdżone mamy już wzdłuż i w poprzek, tymczasem wiele jest jeszcze ciekawych miejsc, w których nigdy dotąd nie byliśmy. Pierszczewko, to mała osada leżąca nad jednym z jezior raduńskich i choć przejeżdżaliśmy tamtędy niejeden już raz, nigdy dotąd nie mieliśmy okazji zobaczenia rodzinnych pamiątek Państwa Szymichowskich. Pan Rajmund, gospodarz posesji zaprosił nas na ciekawą wizytę po „jego rodzinnych stronach”.

Ekspozycja rodzinnych pamiątek powstała z inicjatywy i wielkiej pasji pana Rajmunda Szymichowskiego. Na terenie swojego gospodarstwa stworzył muzeum, w którym zgromadził sporą liczbę eksponatów z czasów swojego dzieciństwa oraz zebranych od bliskich. Część z nich oglądać można w ogrodzie, „pod chmurką”. Najbardziej osobiste pamiątki mieszczą się w drewnianym budynku zbudowanym w stylu szachulcowym. Przed chatą znajdują się narzędzia wykorzystywane przez rzemieślników różnych profesji oraz maszyny rolnicze. Na uwagę zasługuje XIX wieczny kierat. Wewnątrz natomiast znajdziemy sprzęty domowego użytku, wyposażenie wnętrz izb mieszkalnych. Mamy tu także ciekawą kolekcję żelazek oraz pokaźny zbiór drewnianych wieszaków. Dalej znajdują się radioodbiorniki i sprzęt grający. Wśród starych książek i albumów wiszą rodzinne zdjęcia i przeróżne przedmioty osobiste, z którymi powiązane są niekiedy przezabawne historie. Nie sposób jednak ich powtórzyć, najlepiej wysłuchać ich osobiście.

Kolekcja rodzinnych pamiątek Państwa Szymichowskich z pewnością jest bardzo ciekawa, podobnie jak opowiadane historie przez Pana Rajmunda, któremu chcemy serdecznie podziękować za tak niecodzienną wizytę kaszubskich stron.

Wycieczka, której trasa przebiega nad urokliwymi jeziorami oraz mokradłami, to nie tylko propozycja na upalne lato, kiedy to marzymy o schłodzeniu ciała w wodzie, czy wylegiwaniu się na plaży. Trasa jest na tyle uniwersalna, że można pokonać ją o dowolnej porze roku. Większość dróg, którymi prowadzi, to gruntówki, rzadko uczęszczane przez samochody. Pod kątem sumy przewyższeń, to z pewnością wspaniały kąsek dla rowerzystów przygotowujących się do startów w maratonach MTB.

Pokonana przez nas trasa:

Ułożona przez nas trasa zatacza pętlę, z początkiem i końcem w Kartuzach. Miejscowość ta dobrze skomunikowana jest z Trójmiastem. Rowerzyści mogą tu dojechać Szybką Koleją Miejską przewożąc rower za darmo. Trasa skierowana jest do rowerzystów, którzy radzą sobie w jeździe w terenie. Ta którą pokonaliśmy wiodła głównie drogami gruntowymi i leśnymi duktami. Gdzieniegdzie wystąpił także grząski piach i nierówności, ale takie już uroki tych lasów. Jeśli wolicie jazdę po asfalcie, lepiej wybrać np.: Żuławy.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Wycieczka przyrodniczo-industrialna

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 39,78 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 38 min.
  • Przewyższenia: 130 m
  • Suma podjazdów: 496 m
  • Suma zjazdów: 496 m

Tabrzo poleca trasę mieszkańcom Żukowa

Z Dąbrowy Rdestową, Krzemową, Kacze Buki, Myśliborską i Gnieźnieńską do Osowy.

Chełmińską, Sambora, Nowym Światem, Planetarną do Barniewic.

Lipową, Barniewicką i Piaskową do Rębiechowa.

Gdańską, Słowackiego, ... szczerym polem, Słowackiego, Azymutalną, Spadochroniarzy, Słowackiego do Matarni.

Kleszą Drogą (zwaną Drogą Siedmiu Garbów), Szwedzką Groblą, Bytowską, Kościerską do Oliwy.

Spacerową, Drogą Rynarzewską i Drogą Długa Linia do Gołębiewa.

Niebieskim Szlakiem, Orną i Starodworcową do Wielkiego Kacka i Karwin.

Chwaszczyńską, Nowowiczlińską i Rdestową na Dąbrowę.

uff ... tyle ulic ;)
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Zakamarki Gdańska (Góra Szubieniczna)

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 46,46 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 13 min.
  • Przewyższenia: 110 m
  • Suma podjazdów: 550 m
  • Suma zjazdów: 548 m

Max_c74 poleca trasę rowerzystom z Żukowa

Krótka wycieczka rowerowa, której celem była m.in. Góra Szubieniczna w Gdańsku. Po drodze odwiedziłem sporo ciekawych miejsc. Trasa jest łatwa do pokonania, ale miejscami wymaga większego wysiłku ze względu na ukształtowanie terenu. Polecam tą trasę.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Przegląd i naprawa roweru

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na zukowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto